Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

2 letnie dziecko i rozbieranie u lekarza

Zgłoś nadużycie #11 15 lutego 2015, 13:44

ewa.bukowska Świeżo upieczona
Witam wszystkie mamy :)   Mam takie pytanie, bo chciałabym wiedzieć jak to bywa u Was. Chodzę z
moją 2 letnią Julką na badania okresowe, szczepienia itp. Pani doktor po
wstępnym wywiadzie prosi niemal za każdym razem o rozebranie jej
zupełnie do goła. Potem są ogólne oględziny, ale nawet przy zastrzyku w
pupę czy szczepieniach też pozostaje golutka. Jak to bywa u Waszych
pociech zazwyczaj u dzieci w podobnym wieku? Bo w ogóle Julka bardzo źle
znosi wizyty, a przy rozbieraniu zaczyna się krzyk, bo od razu jej się
to kojarzy z kłuciem i dodatkowy stres gotowy. Niemowlęta - to jeszcze
rozumiem, ale czy 2 -letniej dziewczynki nie powinno się rozebrać tylko
do majtek, a w razie czego odsłonić pupę gdy lekarka sobie zażyczy? Czy
miałyście tak, że w tym wieku dziecko było rozebrane zupełnie niemal przez
całą wizytę, albo w ogóle było na golasa całkiem do jakiś konkretnych badań? Chciałabym
wiedzieć, czy tak z reguły jest, bo mam stałą pediatrę i nie mam
porównania :)

Dziękuję za odpowiedzi :)

Zgłoś nadużycie #12 15 lutego 2015, 17:34

kamilab Fajna mama
U nas do szczepienia, przy którym zawsze odbywało się też mierzenie i ważenie córcia była rozbierana do pieluszki/majteczek ale zaraz po zważeniu/zmierzeniu i takich ogólnych "oględzinach" ubierana (skarpetki, spodenki, koszulka) i ewentualne osłuchiwanie nawet wtedy odbywało się już tylko przy podniesieniu koszulki. Szczepienie też już w koszulce, żeby później szybko i sprawnie wyjść, bo też zawsze łączyło się to ze stresem i przeważnie płaczem.
Trochę nie rozumiem rozbierania dziecka całkiem do naga... Owszem na bilansie 2-latka była rozebrana do majteczek ale to tak jak pisałam do takich ogólnych szybkich oględzin i zaraz ubrana.

Zgłoś nadużycie #13 15 lutego 2015, 20:20

goska Fajna mama
Jak dla mnie to dziwne. Rozumiem niemowlę, ale 2letnie dziecko do naga? Rozumiem do majtek jeszcze, chociaż też nie rozumiem po co aż tak, wystarczyłoby chyba do majtek i podkoszulki.

Zgłoś nadużycie #14 25 lutego 2015, 9:45

BajkowyPokoik_pl Początkująca
W kwestii rozbierania do naga jak najbardziej- nie widze takiej potrzeby,rozumiem podciągnąć koszulke aby osłuchać dziecko ale to wszystko,to o czym piszesz to dla mnie duża przesada i także proponuje zmienić lekarza.