Poleć znajomym

Farbowanie włosów w ciąży

Autor: , 24 lipca 2009 w Ciąża, Komentarze (7) »

Farbowanie włosów w ciąży – to mit, którego nie pozbędziemy się szybko, bowiem lekarze sami ostrzegają, aby nie farbować włosów w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Choć żadne badania nie potwierdzają związku substancji chemicznych zawartych w farbach na płód, to jednak niedawne testy na szczurach wykazały, że barwnik wstrzykiwany pod skórę, miał wpływ na zaćmę u potomstwa samic.

Tagi: farbowanie włosów

Podobne artykuły:

 • Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna zdarza się wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nie w macicy, lecz w jednym z jajowodów, lub w obrębie jamy miednicy mniejszej. Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna

  Ciąża pozamaciczna

  Ciążą pozamaciczną (ektopową) nazywamy rozwój płodu poza jamą macicy. Najczęstszymi miejscami, gdzie może rozwinąć się ciąża pozamaciczna są: jajowody, jajniki, szyjka macicy a także ... Więcej »

 • Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciążą wysokiego ryzyka określa się każdą ciążę, która przebiega nieprawidłowo lub ciążę u chorej kobiety. Do najczęstszych chorób zagrażających ciąży należy nadciśnienie, Więcej »

 • Ciąża w łóżku

  Ciąża w łóżku

  Ciąża to nie choroba, ale czasem musisz poleżeć w łóżku, albo po prostu odpocząć, by uniknąć pewnych komplikacji. Najczęściej na początku lub pod koniec ciąży. Sprawdź, kiedy to ... Więcej »

Komentarze

 1. Troll (Gość) 29 maja 2011, 18:16

  A jak to jest u potomstwa samców?

 2. Mariposa 11 lipca 2011, 17:54

  czytałam wiele na ten temat. skoro jednak jak dotąd nie udowodniono negatywnego wpływu farb trwałych do włosów na rozwój płodu, farbuję je średnio co 1,5 m-ca (mam zupełnie inny kolor naturalny, więc odrosty rzucają się w oczy).
  jednak staram się odsuwać nos, kiedy czuję amoniak i przeprowadzić koloryzację możliwie jak najszybciej. ciąża rozwija się prawidłowo. alkohol, papierosy, chemię wwąchiwaną bezpośrednio - rozumiem, ale nie przesadzajmy, przyszła mama też chce wyglądać pięknie ;)

 3. mamaela 19 lipca 2011, 17:20

  Dziwnie krótka i lakoniczna ta informacja. Jakoś tylko jedno badanie i już wniosek - że nie można

 4. mikusiowa 24 lipca 2011, 16:48

  Ja w to nie wierzę teraz jest taki wybor farb do włosów że na pewno one nie szkodą zwłaszcza że już sie pojawiły farby ekologiczne bez amoniaku.

 5. dora27 11 października 2011, 9:18

  ja tam nie wierzę, że farbowanie szkodzi, tak samo jak ścinanie włosów, ja farbowałam włosy w 1 trymestrze, farbuję je raz na pół roku, ale moja znajoma co miesiąc, urodziła zdrowego chlopczyka, mały ma pół roku i jest niesamowity :)

 6. just (Gość) 2 kwietnia 2012, 11:03

  mój lekarz powiedział jasno po 15 tygodniu farbami bez amoniaku :] bzdurą jest to, że nie można farbowac włosów ale też nie przesadzajmy ot i tyle

 7. Kosteczka 1 marca 2017, 22:09

  Ja bym się tam raczej lekarza słuchała. Choć co osoba to opinia, jak ze wszystkim. Ja mam jeszcze większy problem z odrostami teraz, staram się wystrzegać częstego farbowania i nie wiem, co z tymi siwymi odrostami zrobić.