Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: olga91

Autor: , 3 marca 2014 w Mama i Tata, Komentarze (12) »

Olga jest zdania, że dziecka nie należy trzymać pod kloszem i obsesyjnie chronić, a my absolutnie się z nią zgadzamy. Poznajcie kolejną Fajną Mamę.

Mam na imię Olga i pochodzę z okolic Warszawy. Pomimo młodego wieku mam niespełna rocznego syna Kacpra, a w wakacje urodzi nam się drugi potomek. Jestem mamą niepracującą, a druga ciąża utwierdziła mnie w przekonaniu, że szybko się to nie zmieni.

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam jak większość użytkowniczek. W pierwszej ciąży śledziłam kalendarz tydzień po tygodniu. Wśród najświeższych forumowych postów wyświetliły mi się "Kwietniowe mamusie 2013" i wśród nich się zadomowiłam.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

W pierwszej ciąży wiedziałam, że jest możliwość, więc potwierdzenie testem było tylko formalnością, aczkolwiek po przykrych doświadczeniach wstrzymaliśmy się z mężem z dobrymi nowinami wśród rodziny. Sami natomiast nie posiadaliśmy się ze szczęścia, ale i byliśmy pełni obaw, czy na pewno wszystko będzie dobrze. Druga ciąża, choć już nie do końca planowana, też uszczęśliwiła. Test też był właściwie formalnością, ale musiałam zadzwonić o 7 rano do męża z nowinami, bo nie wytrzymałabym do wieczora, żeby nie pochwalić się moim Kwietniówkom.

Jak przygotowywałam się do roli mamy?

Właściwie nie przygotowywałam się do roli mamy, bo w sumie nawet nie wiem czy da się do tego przygotować. Wszystko przychodzi samo z czasem i z instynktem. Grunt to polegać na własnej intuicji. Chodziliśmy z mężem na zajęcia w Szkole Rodzenia, ale one właściwie pomogły nam wspólnie przejść przez poród.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Macierzyństwo zmieniło całą mnie. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że można kochać tak bezwarunkowo. Nie pomyślałabym, że stanę się tak odpowiedzialna. Poza tym odkryłam w sobie ogromne pokłady cierpliwości, co mnie całkowicie zaskoczyło.

Co oznacza dla mnie bycie dobrą matką?

Dobra matka powinna wychować swoje dziecko na porządnego człowieka, ale czy nią jestem, przekonam się dopiero za paręnaście lat. Dobra matka nie powinna zamykać swojej pociechy pod kloszem, pilnować na każdym kroku i izolować od ludzi.

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie?

Z perspektywy ostatnich dziesięciu miesięcy mogę śmiało powiedzieć, że nie spotkałam się z taką rzeczą. Chyba mam jeszcze za krótki staż jako mama.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Nie wzoruję się na nikim. Polegam na własnej intuicji, chociaż z każdej strony jestem zasypywana "cudownymi poradami". Trzeba potrafić wyłapać te właściwe, bo bywają czasami przydatne.

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Uwielbiam, gdy synek jest już zmęczony i przychodzi do mnie na kolana mówiąc "mmmaaa". Opiera wtedy główkę na moim ramieniu i nic już nie jest dla niego ważne (no chyba, że tata akurat wróci z pracy i zmęczenie mija w mgnieniu oka). Uwielbiam też spacerować w słoneczną pogodę.

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

Jak jestem w domu rodzinnym to najbardziej pomaga mi moja mama, a jak jestem u rodziców męża to najbardziej pomaga mi teść.

Najcenniejsza rada wychowawcza to...

Myślę, że przede wszystkim umiar. Sterylne podłogi i dywany nie są konieczne, bo dziecku nic się nie stanie jak zje paprocha. Kupowanie EKO warzyw też nie ma sensu, bo prędzej czy później i tak zacznie jeść marchewki z marketu, gotowe zmielone mięso i jajka z chowu klatkowego.

Moje wychowawcze sztuczki...

Każde dziecko jest inne i na każde dziecko podziałają inne sztuczki. Myślę, że każda mama musi opracować własne.

Jak godzę opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi?

Właściwie nie mam z tym problemu, bo nie mam obowiązków domowych. Mam ten komfort, że mieszkam w domu rodzinnym, a mama nie pracuje. Jeżeli ja gotuję obiad, mama zajmuje się małym. To samo ze sprzątaniem. W ekstremalnych sytuacjach robię co trzeba podczas popołudniowej drzemki synka.

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

W zależności, gdzie akurat jestem. W domu rodzinnym praktycznie co wieczór jak Kacper śpi oglądam jakiś film, a u rodziców męża gramy w karty lub idziemy na późny spacer.

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Płaczę, aż się wypłaczę. U mnie to najlepszy sposób na rozładowanie emocji. Piszę też kilometrowego posta na forum i wygaduję się mężowi.

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

Tylko jedna, bo misio właśnie się obudził. Śpijcie do południa jeżeli tylko macie na to ochotę :)

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. ela.83 3 marca 2014, 8:45

  Olga super wywiad, gratuluję :)

 2. marysia84 3 marca 2014, 10:24

  Konkretnie i na temat, cała Olga, super, gratulacje :*

 3. Iguska 3 marca 2014, 11:14

  Rewelacyjny wywiad :)

 4. Gusia75 3 marca 2014, 17:28

  Olga jaki świetny wywid ...super !!

 5. hovka 3 marca 2014, 18:41

  Super mama :) super wywiad

 6. cassie 3 marca 2014, 19:55

  Olga, gratuluję, świetny wywiad!! Nic dodać, nic ująć ;)

 7. viktoria_82 3 marca 2014, 21:06

  Olga, gratuluję świetnego wywiadu :)

 8. kasiulka03 4 marca 2014, 9:08

  Olga gratuluje ;) Brawo za udany wywiad ;)

 9. krufkap 4 marca 2014, 9:09

  komentarz*a koniec po postu boski ;-)

 10. metodka 4 marca 2014, 9:46

  Świetny wywiad! :D Najbardziej przypadło mi do gustu : "Najcenniejsza rada wychowawcza " : :D

 11. olga91 4 marca 2014, 10:09

  Hehe dziekuje slicznie za wszystkie komentarze ;)

 12. smucherka 18 marca 2014, 18:09

  Gratulacje Olga :)