Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: Olensja

Autor: , 14 kwietnia 2014 w Mama i Tata, Komentarze (1) »

Ma niewyczerpane pokłady energii, dla rozluźnienia rozwiązuje sudoku, a czarne chmury rozgania patrząc na synka. Poznajcie Olę, która jest z nami już prawie rok.

Nazywam się Ola i mam skończone 25 lat. Jestem szczęśliwą mężatką, a od 6 miesięcy mamą Danielka, który jest dla mnie całym światem :) Pochodzę z Opola, ale od ponad 2 lat wraz z mężem i synkiem mieszkam w Holandii.

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Chciałam znaleźć informacje na temat ciąży i tego, jak dziecko rozwija się tydzień po tygodniu.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Nie umiałam uwierzyć w to, że w końcu będę mamą. Mam czworo rodzeństwa i marzyłam o stworzeniu swojej własnej rodziny. Od zawsze chciałam być mamą, bo kocham dzieci :) Gdy zobaczyłam plusik na teście ciążowym, ze szczęścia nie umiałam nic z siebie wydusić. I o dziwo najpierw pokazałam pozytywny test ciążowy mamie, bo akurat była u mnie, a dopiero potem mężowi :)

Jak przygotowywałam się do roli mamy?

Hmm... dużo rozmawiałam z mamą. Setki godzin spędziłyśmy przy telefonie, mama udzielała mi wielu rad, sugerowała, jak w danej sytuacji postąpić. Sama ma pięcioro dzieci, w tym mnie, więc wie, co mówi :)

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Macierzyństwo przewróciło mój świat do góry nogami, oczywiście w pozytywnym sensie :) Nauczyłam się czerpać radość z każdej chwili spędzonej z moją rodziną i doceniać te momenty. Na niektóre sprawy patrzę teraz z innej perspektywy :)

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

Nie wiem, skąd biorę siłę i energię na to, aby każdego ranka wstać i zająć się synkiem pomimo zmęczenia, niewyspania i różnych dolegliwości.

Co oznacza dla mnie bycie dobrą matką?

Dla mnie bycie dobrą mamą oznacza bycie przy dziecku, wspieranie go i sprawianie, by czuło się kochane, bezpieczne i potrzebne.

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie?

Wydaje mi się, że najtrudniejsze będzie powiedzenie dziecku tego, czego nie chce usłyszeć i zobaczenie w jego oczach rozczarowania.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Bez dwóch zdań mogę powiedzieć, że wzoruję się na mojej mamie i babci. Chcę przekazać dziecku te wartości, które mi zostały wpojone i które uważam za najważniejsze. Nie wszystkie metody wychowawcze mojej mamy popieram, ale wybieram te, które według mnie przyniosą pozytywny efekt :)

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Uwielbiam bawić się z moim synkiem, tańczyć i go łaskotać, bo wtedy cała buzia mu się śmieje, nawet oczy:) Ogromną radość sprawiają mi również spacerki :)

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

Mój wspaniały mąż oraz moja wspaniała mama :)

Najcenniejsza rada wychowawcza to:

Nie poddawać się i cieszyć się każdą chwilą spędzoną z dzieckiem.

Jak godzę opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi?

Nie mam pojęcia, jak udaje mi się zająć dzieckiem, ugotować obiad, posprzątać i jeszcze w międzyczasie chwilę odpocząć, ale grunt, że się udaje :D

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

Wieczorem, gdy położę synka spać, kładę się do łóżka, włączam radio, robię sobie herbatkę z cytryną i rozwiązuję krzyżówki lub sudoku, albo czytam książkę :) Po całym dniu i wczesnym wstawaniu tak właśnie się wyciszam.

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Hmm...gdy jestem zmęczona i już mam dość wszystkiego to patrzę na mojego synka, a on swoim uśmiechem sprawia, że zaczynam znowu myśleć pozytywnie, bo nie mogę się poddać. Jeden jego uśmiech sprawia, że serducho mięknie i wszystko nabiera barw :)

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

 • Może się zdarzyć, że mama po urodzeniu dziecka załamuje się i "łapie doła". Ważne jest to, aby nie wstydzić się i pójść do osoby, której się ufa i wyżalić się jej, szczerze porozmawiać, bo to naprawdę pomaga.

 • Korzystaj z czasu wolnego na leżenie, spanie i byczenie się, bo po urodzeniu dziecka sen będzie jak dinozaur - na wyginięciu :)

 • Ciesz się ciążą, bo to najpiękniejszy okres w życiu kobiety :)

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. Tasiemka 16 kwietnia 2014, 22:07

  ;) super...