Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: Margarita007

Autor: , 25 lutego 2013 w Mama i Tata, Komentarze (10) »

Jej druga córeczka ma zaledwie kilka dni. Przedstawiamy wam Małgosię i jej cudną rodzinkę, z całego serca gratulując świeżo upieczonym rodzicom!

Nazywam się Małgorzata. Mam 24 lata i pochodzę z Warszawy. Z zawodu jestem kosmetyczką. Mam wspaniałego męża Michała i dwie cudowne córki: Maję, urodzoną 9 marca 2010 r i Alę urodzoną 15 lutego 2013r. Moją pasją jest taniec i muzyka.

Jak trafiłam na FM i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam szukając w internecie forum, na którym mogłabym porozmawiać z innymi przyszłymi i obecnymi mamami, przeżywać razem ciążę, dzielić się wrażeniami i wymieniać porady.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Przy pierwszej córce byłam szczęśliwa, ale też przerażona. Miałam tylko 20 lat i nie wiedziałam, jak sobie poradzę. Jednak z biegiem czasu uświadomiłam sobie, że chyba jestem stworzona do roli matki. Nikt nie przypuszczał, że tak dobrze poradzę sobie z opieką nad małym dzieckiem. Przy drugiej ciąży również się cieszyłam, moje obawy były już mniejsze, ponieważ wiedziałam, co mnie czeka;)

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Krótko mówiąc wszystko;) Przede wszystkim przestałam myśleć tylko o sobie. Córki są dla mnie najważniejsze. Nie podejrzewałam siebie o tak wielkie pokłady miłości. Po prostu stałam się mamą, a to jest wielka zmiana w życiu każdej kobiety;)

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

Najbardziej zaskoczyło mnie to, że mimo wielu obowiązków dawałam sobie radę i każdy dzień z moją córką był dla mnie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Zaskoczyło mnie to, że dzieci tak szybko rosną i te najpiękniejsze chwile tak szybko mijają...

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Bycie dobrą mamą to przede wszystkim dbanie i kochanie swoich dzieci, opiekowanie się nimi, pokazywanie świata , dawanie wzorców do naśladowania.

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie

Zmaganie się ze swoimi słabościami. Przezwyciężenie zmęczenia i nieprzespanych nocy. Nieuleganie dziecku, chociaż czasem jest to bardzo trudne.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Nie wzoruję się na nikim. Wychowuję dzieci w zgodzie sama ze sobą, z moim sercem ... tak jak podpowiada mi instynkt;)

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Ze starszą córką uwielbiam tanczyć, śmiać się, bawić i przytulać. Uwielbiam te chwile, kiedy przychodzi do mnie, przytula mnie i mówi "Kocham Cię mamo" albo "Tęskniłam mamusiu". Młodsza ma dopiero tydzień...uwielbiam ją przytulać i karmić piersią ;)

W wychowaniu dziecka pomaga mi…

Mój mąż Michał. Bardzo pomaga....od urodzenia pierwszej córki wstawał w nocy, przewijał ją i kąpał. Teraz spędza z nią czas na zabawie i oczywiście jest bardziej surowy ode mnie;)

Moje wychowawcze sztuczki…

Gdy dziecko dostaje ataku płaczu, najlepiej nie zwracać na to uwagi, zapewnić mu bezpieczeństwo i przeczekać. Parę razy dostanie ataku, potem zobaczy, że to nie działa i przestanie. Trzeba chwalić dziecko, gdy zrobi coś dobrze, często przytulać i pokazywać, że się je bardzo kocha, ale czasem też trzeba być stanowczym i nie ulegać tej małej osóbce.

Mój patent na podział obowiązków domowych…

Hmmm....to chyba zależy od osoby. U nas mąż pracuje, a ja zajmuje się domem. Mąż pomaga mi w pracach domowych, czasami gotuje. Przede wszystkim ważna jest rozmowa i ustalenie między sobą, jaki jest podział obowiązków. Ważne, by partner dostrzegał, że my - matki - też czasem potrzebujemy odpoczynku od dzieci, bo jesteśmy nie tylko matkami, ale też kobietami.

Mój sposób na relaks i czas dla siebie…

Kąpiel z lampką wina, słuchanie muzyki, spotkanie się ze znajomymi.

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Idę na spacer, patrzę w niebo i robię trzy głębokie wdechy.

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...

O wszystkim. Jestem otwarta i mogę rozmawiać praktycznie na każdy temat. Najczęściej o dzieciach, facetach, problemach dnia codziennego.

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

 1. Wykorzystajcie czas ciąży na odpoczynek. Nie stresujcie się tym, że nie dacie sobie rady przy dziecku.

 2. Nie słuchajcie "dobrych" rad i osób, które straszą was okropnymi przeżyciami z porodów. Ja przeżyłam poród naturalny i cesarskie cięcie, i uważam, że są to najpiękniejsze dni w moim życiu.

 3. Cieszcie się każdą chwilą, bo one tak szybko mijają ;)

A ciąża to mimo wszystko piękny okres czasu ;)

Pozdrawiam, Małgorzata.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. Wiolusia 25 lutego 2013, 9:40

  Super wywiad! :) Gratuluję ponownego zostania Mamą :)

 2. milenka87 25 lutego 2013, 11:34

  superrrrrrrrrrrrr :P

 3. ewcia1540 25 lutego 2013, 11:48

  Super! Gratuluję córeczek i życzę zdrówka dla całej całej rodzinki ;)

 4. borsuczka 25 lutego 2013, 14:53

  Gratuluje Małgosiu obu córeczek

 5. Syska 25 lutego 2013, 21:24

  Super wywiadzik. Czytało się bardzo przyjemnie.

 6. Dominikaa 25 lutego 2013, 21:55

  super wywiad!! gratuluje dzieciaczkow

 7. dora27 26 lutego 2013, 10:15

  super wywiad! :)

 8. borsuczka 11 marca 2013, 20:24

  super wywiad gratulacje

 9. marti 14 marca 2013, 11:29

  Super wywiad :)

 10. ann_mar 14 marca 2013, 12:36

  Gratulacje ślicznych dziewczynek :)