Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: MamaZuziFilipka

Autor: , 11 marca 2013 w Mama i Tata, Komentarze (8) »

Nie boi się przyznać, że macierzyństwo jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, z którymi przychodzi zmierzyć się kobiecie, a jednak dzieci są dla niej lekiem na całe zło. Poznajcie Paulinę.

Mam na imię Paulina. Mieszkam w Sadkowicach. Jest to mała miejscowość w woj. łódzkim. Jestem mamą Filipka, pięcioletniego urwiska, i Zuzi, która ma prawie roczek i dwa miesiące.

Uwielbiam czytać. Przy dwójce Skarbów mam na to mniej czasu, ale jeszcze będąc w drugiej ciąży dosłownie pochłaniałam książkę za książką, często zarywając przy tym noce.

Jak trafiłam na FM i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam przez przypadek. Pewna mamusia polecała to forum na Bebiklubie. Weszłam z ciekawości i tak już zostałam:) Rozmowy z sympatycznymi mamami praktycznie na każdy temat, możliwość poradzenia się w chwilach wątpliwości, czy po prostu zwykłego wygadania się, kiedy jest źle ... to właśnie mnie tutaj zatrzymało.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Mamą zostałam bardzo wcześnie, więc było to dla mnie pewnego rodzaju szokiem. Długo oswajałam się z tą myślą. Bałam się czy zdołam poradzić sobie w nowej, trudnej i wymagającej roli, codziennie zastanawiając się nad tym, jak to będzie.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Macierzyństwo zmieniło w moim życiu dosłownie wszystko. Musiałam przeorganizować całe życie tak, żeby to nie mnie było wygodnie tylko moim dzieciom.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

W byciu mamą chyba najbardziej zaskoczyło mnie to, że można w sobie odnaleźć nieskończone pokłady cierpliwości i siły. Zdumiewające jest również to, że to ja wiem najlepiej czego w danej chwili potrzebują moje dzieci. Znam je jak nikt inny i jest między nami niesamowita więź, której nie da się z niczym porównać.

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Myślę, że dobra mama to taka, która kocha swoje dzieci, ale potrafi spojrzeć na nie także obiektywnym okiem. Dba o swoje Skarby, znajduje czas dla nich. Daje, ale również i bierze dużo miłości, radości. Jest szczęśliwa i spełniona w tym, co robi.

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie?

To trudne pytanie, bo w macierzyństwie nie ma rzeczy prostych. Bycie mamą to chyba największe wyzwanie, przed jakim może stanąć kobieta. Pokonywanie przeciwności, by naszym dzieciom było jak najlepiej wymaga włożenia wielu wysiłku, a my mamy możemy mieć nadzieję, że kiedyś nasze dzieci wzrosną na wspaniałych, otwartych, pewnych siebie dorosłych i podziękują nam za trud włożony w ich wychowanie.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Nie wzoruje się na nikim. Słucham tego, co podpowiada mi intuicja, a także staram się uczyć na błędach i wyciągać z nich wnioski.

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Uwielbiam chodzić z dziećmi na długie spacery albo na pobliski plac zabaw i patrzeć jak urwiski szaleją. Gdy pogoda na to nie pozwala, czytamy książeczki, rysujemy, śpiewamy piosenki, układamy puzzle itd.

W wychowaniu dziecka pomaga mi…

W wychowaniu dzieci pomaga mi ich tata. Choć nasze relacje są dosyć skomplikowane to nie pokazujemy tego dzieciom i staramy się porozumieć w każdej sprawie ich dotyczącej.

Moje wychowawcze sztuczki…

Nie mam wychowawczych sztuczek. Staram się wyznaczać dzieciom pewne granicę w zachowaniu, często je chwalić i doceniać, ale czasami i krzyknąć, gdy tłumaczenie nie przynosi skutku.

Mój patent na podział obowiązków domowych…

U mnie nie istnieje coś takiego jak podział obowiązków domowych. Wszystko robię sama, przynajmniej mam gwarancje, że jest zrobione tak, jak należy. Lubię mieć wokół siebie ład i porządek. Staram się też wpajać to dzieciom.

Mój sposób na relaks i czas dla siebie…

Gdy już znajdę czas dla siebie to czytam, biorę długą kąpiel albo po prostu idę spać. Jestem z natury śpiochem:)

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...

Oczywiście, że o dzieciach. Mogłabym opowiadać o nich godzinami:)

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Gdy naprawdę mam wszystkiego dość, przytulam moje dzieci i mówię im, jak bardzo je kocham - to zawsze pomaga. Uspokaja mnie też sprzątanie, a zwłaszcza mycie naczyń.

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

Po pierwsze, dbajcie o siebie i o to małe Cudo, które jest w Was. Nie przejmujcie się tym, co mówią inni.

Po drugie, słuchajcie instynktu, bo naprawdę każda mama wie najlepiej, co potrzebuje jej dziecko i zna je jak nikt inny.

Po trzecie, często powtarzajcie dzieciom, że je kochacie i cieszcie się nimi, bo naprawdę bardzo szybko rosną i z dnia na dzień stają się samodzielniejsze.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. Myszka86 11 marca 2013, 12:45

  No prosze prosze...i nie pochwaliłaś się :) Fajny wywiadzik dzielna mamuśko ;) Dziaciaczki - cukiereczki ;)

 2. ela.smaluch 11 marca 2013, 12:54

  Super wywiad, gratuluję :)

 3. Dominikaa 11 marca 2013, 13:04

  super wywiadzik kochaniutka :) pozdrawiam :)

 4. Syska 11 marca 2013, 14:48

  Super wywiadzik :) Podoba mi sie Twoja metoda na uspokojenie się , zwłaszcza ta 2 :D Gdybyś u siebie nie zaznała przy zmywaniu spokoju zapraszam do mnie bo ja tego niecierpię :D

 5. dora27 11 marca 2013, 16:36

  wspaniale się czytało :) gratuluję wywiadu :) a dzieciaczki masz przeurocze ;)

 6. credible 11 marca 2013, 20:43

  super wywiad :)

 7. MamaZuziFilipka 12 marca 2013, 16:08

  Dziękuję za wszystkie miłe słowa!

 8. Aga.W 15 marca 2013, 14:34

  Kochana Ciebie relaksuje mycie naczyn a ja tego nie cierpie, ale za to lubie odkurzac :D
  bardzo przyjemny wywiad, kochajaca z Ciebie mamusia! podobaja mi sie Twoje rady :)
  3maj sie!