Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: MamaMai

Autor: , 12 listopada 2012 w Mama i Tata, Komentarze (7) »

"Nie zapominaj o sobie i o swoich przyjemnościach, bo szczęśliwa mama = dobra mama = szczęśliwe dziecko" - ze wszystkich cennych rad, które znaleźliśmy w rozmowie z Martą, ta wydaje się szczególnie godna zapamiętania. W tym tygodniu mija rok, odkąd MamaMai wstąpiła w nasze szeregi- cieszymy się, że jest z nami!

Mam na imię Marta i mam 28 lat. Od 4 lat jestem mężatką i mamą dwójki wspaniałych dzieciaków: 3-letniej Majki i 7-miesięcznego Kubusia. Mieszkamy sobie w Zielonce pod Warszawą. Z wykształcenia jestem mgr. pedagogiki i uwielbiam pracę z dziećmi. Poza tym uwielbiam jeździć na nartach, robić piesze wędrówki, czytać książki, a czasami tak po prostu poleniuchować przed telewizorem ;)

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam jak większość dziewczyn, czyli szukając jakiejś informacji na temat rozwoju maluszka w brzuchu. Znalazłam Kwietniówki, najpierw podczytywałam i w pewnym momencie nie wytrzymałam - napisałam, zostałam mile przyjęta, no i się uzależniłam ;)

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Byłam przeszczęśliwa! Od zawsze marzyłam o tym, żeby zostać mamą, więc z Mężem (mąż chciał trochę poczekać, ale urok osobisty i parę dąsów załatwiło sprawę) zaczęliśmy starania niedługo po ślubie. Na szczęście długo czekać nie musieliśmy. Czułam, że się udało i 6.12.2008 wyszły dwie kreseczki - śmiałam się, że to taki prezent Mikołajkowy ;) Z drugim dzieckiem nie chciałam czekać zbyt długo, więc zaczęłam usilnie namawiać Męża, aż w końcu się zgodził i udało się za drugi razem, a po 9 miesiącach na świat przyszedł Kubuś.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Specjalnie nic nie zmieniło. Czuję się spełniona. Bycie mamą sprawiło, że stałam się bardziej odpowiedzialna, przewidująca i uczę się każdego dnia czegoś nowego.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

Że można tak kochać drugiego człowieka, ale miłością zupełnie inną niż do męża czy rodziców. Że to nieprawda, że każdy dzień jest taki sam i że wręcz przeciwnie, każdy jest inny.

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Dobra mama to mama zadowolona z życia, dobra mama potrafi się śmiać pomimo złego dnia w pracy, potrafi bawić się z dziećmi na dywanie w swojej „najlepszej” bluzce, nie zważając, że może się pobrudzić, ZAWSZE ZNAJDUJĘ CZAS DLA DZIECI pomimo zmęczenia, kocha swoje dzieci nade wszystko i nigdy nie pozwoli zrobić im krzywdy.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Pewnie w pewien sposób na mamie, choć staram się wychowywać na swój sposób, analizując to, jak rodzice wychowywali nas (mnie i brata) i przekładając to na dzisiejsze czasy ;)

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Staramy się (na ile pogoda pozwala) dużo spacerować, najcześciej po lesie, który mamy wokół, chodzimy na place zabaw, które Majka uwielbia, a jak nie ma pogody odpowiedniej na spacery, wygłupiamy się w domu, wymyślając różne zabawy.

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

Mąż jak tylko ma wolne zajmuje się dziećmi, a gdy oboje pracujemy, dziećmi zajmuje się babcia, moja mama, za co jestem jej bardzo wdzięczna, bo gdyby nie jej pomoc, czasami byłoby ciężko.

Moje wychowawcze sztuczki...

Dajmy dzieciom duuuużo miłości, a w zamian dostaniemy jeszcze więcej - to moja sztuczka.

Mój patent na podział obowiązków domowych...

Od początku ustalić, co kto robi ;) Z mężem staramy się dzielić obowiązkami na równi, więc jak trzeba to Mąż i sobie upierze, i uprasuje. Z gotowaniem może trochę gorzej, ale przy dobrych instrukcjach też sobie poradzi. Generalnie od początku było ustalone, że nikt z nikogo służącego nie robi i wciąż taką zasadę stosujemy.

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Zamykam oczy, zaciskam pięści i liczę do 10, no czasem do 20 ;)

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

Jeśli już znajdę czas, lubię wyskoczyć do kina z mężem lub kumpelą, poczytać dobrą książkę czy gazetę, a tak na co dzień, w wolnej chwili lubię zajrzeć na FM do moich Niedźwiedzic, poczytać, co tam u nich, napisać jak nam minął dzień. Dużą przyjemność sprawia mi również prowadzenie samochodu przy włączonym dość głośno radiu.

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...

… o wszystkim. Nie ma dla nas tematu tabu, dzielimy się smutkami i radościami dnia codziennego.

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

 1. Wszystkie ‘dobre’ rady przesiej przez grube sito i słuchaj swojej intuicji.

 2. Rób dużo zdjęć, prowadź jakiś pamiętnik, abyś mogła później wrócić do tych wspomnień, bo dzieci rosną bardzo szybko i równie szybko się zapomina kiedy pierwszy ząbek, kiedy pierwsze ‘mama’, ‘tata’, a takie rzeczy mogą się kiedyś przydać.

 3. Nie zapominaj o sobie i o swoich przyjemnościach, bo szczęśliwa mama = dobra mama = szczęśliwe dziecko.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. Dynamitka1 12 listopada 2012, 13:52

  Gratuluje MM :) słodkie masz dziciaczki z resztą nie raz już Ci pisałam

 2. konwalia 12 listopada 2012, 15:28

  Prześliczne dzieci! Gratulacje! :)

 3. czesterka 12 listopada 2012, 16:55

  Super!!!!!!!

 4. martini83 12 listopada 2012, 23:07

  MM super się czytało :)

 5. MamaMai 13 listopada 2012, 12:52

  Dziekuję :)

 6. larina 13 listopada 2012, 15:09

  Gratuluję wywiadu :)

 7. silvia 13 listopada 2012, 16:07

  świetny wywiad !! Gratuluję udanych pociech :)