Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: ElaMedalis

Autor: , 23 czerwca 2014 w Mama i Tata, Komentarze (1) »

Ela uwielbia swoją pracę i jeśli ją poprosicie, z pewnością doradzi wam, jak zrobić makijaż, by być nie tylko fajną, ale i zjawiskowo piękną mamą!

Pochodzę z Koszalina. Zaczęłam studia w Szczecinie, a ukończyłam Gdańsku. Już na studiach rozpoczęłam pracę jako konsultantka Oriflame.

Po kilku miesiącach okazało się, że dzięki pracy i wytrwałości zostałam Menedżerem. Kiedy obroniłam tytuł magistra Biologii Molekularnej, otrzymałam stanowisko Dyrektora. Po roku urodził się mój synek Michałek.

Rola taty w pierwszych dniach i teraz jest nieoceniona. Wiele kobiet trzyma mężczyznę na dystans, bo jesteśmy przekonane, że zrobimy "to" i "owo" najlepiej same. Otóż muszę was wyprowadzić z błędu :)

Tatuś świetnie odnajduje się we wszystkim, a dzięki pomocy tatusia nie będziecie miały "wszystkiego"dość. Dzielcie się obowiązkami!

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Trafiłam na Fajna Mamę przypadkiem. Zobaczyłam, że portal jest świetny,daje możliwości nawiązania kontaktów i zdobycia wiedzy. To też miejsce, w którym można podzielić się swoim macierzyństwem.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Kiedy usłyszałam, że będę mamą, byłam bardzo szczęśliwa.

Jak przygotowywałam się do roli mamy?

Jak pewnie większość studiowałam różne mądre książki, aby przygotować się na nadejście malucha.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Macierzyństwo pokazuje mi, jak ważny jest czas spędzony z dzieckiem. Utwierdza mnie też w przekonaniu, że mam świetną pracę, bo nie muszę wychodzić do niej o 8 i wracać o 18:00. Mogę spędzać czas z dzieckiem i jednocześnie realizować się zawodowo.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

Okazało się, że najważniejsza jest kobieca intuicja i miłość.

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

Od początku kiedy zostałam mamą pomagała mi moja przyjaciółka. Niestety tylko albo aż przez telefon, bo dzieli nas jakieś 360km. Była moim SOS w trudnych sytuacjach.

Najcenniejsza rada wychowawcza to...

Gdyby ktoś mnie zapytał, co jest najważniejsze w wychowaniu to odpowiedziałabym "konsekwencja". To bardzo ważne na każdym etapie wychowania, od odstawienia od piersi po naukę samodzielnego zasypiania i nocniczkowanie.

Jak godzę opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi?

Staram się angażować mojego dwulatka w nakrywanie do stołu, sprzątanie i wyciąganie naczyń ze zmywarki.

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

Mój relaks to wyjście do pracy i spotkanie się z innymi kobietami, porozmawianie i wypicie kilku kaw.

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

Moje rady dla kobiet, które spodziewają się dziecka? Mam jedną! Dobra mama to spełniona mama, więc nie rezygnujcie z marzeń, ale sprawdźcie, aby dziecko było ich częścią.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. Marci 4 maja 2015, 18:58

  Pozytywna kobieta-tak trzymać! :)