Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: aska5588

Autor: , 29 października 2012 w Mama i Tata, Komentarze (17) »

Asia zasila szeregi Fajnych Mam od listopada 2011. To mistrzyni organizacji, która w swoim wielozadaniowym grafiku wciąż znajduje czas na pogaduchy z Szalonymi Niedźwiedzicami. Może zdradzi nam, jak to robi...

Mam na imię Asia i mam 24 lata. Od ponad dwóch lat jestem mężatką, a od ponad 5 miesięcy szczęśliwą mamą Hani:) Pochodzę z Lipnicy Małej (wioska u podnóża Babiej Góry). Obecnie kończę studia pedagogiczne. Od zawsze kochałam muzykę, uwielbiam śpiewać, tańczyć i kocham być mamą:)

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam przez przypadek. Szukałam wiadomości na temat następnych tygodni ciąży. Wtedy właśnie trafiłam na forum, do moich Kwietniówek:) To był mój debiut na forum. Skusiłam się, napisałam i zostałam. Wkręciłam się w to wirtualne życie i wcale tego nie żałuję;)

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Już tamtej pamiętnej nocy wiedziałam, że zostanę mamą;) Test był tylko formalnością. Bardzo się cieszyłam, że jestem w ciąży, bo to było moje największe marzenie… Co prawda planowaliśmy dziecko trochę później ( ze względu na moje studia), ale w końcu stwierdziliśmy, że nie wszystko w życiu można zaplanować i poszliśmy na żywioł. O dziwo, udało się za pierwszym razem.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Jak u każdej z nas… Macierzyństwo zmieniło całe moje życie! Dzięki niemu dojrzałam, troszkę spoważniałam;) Doceniam teraz każdą chwilę naszego wspólnego życia.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

W byciu mamą najbardziej zaskoczyło mnie to, że można tak bardzo kochać drugiego człowieka! Owszem, kocham męża, mamę, tatę, rodzeństwo, ale miłość do dziecka to całkiem coś innego - ta miłość jest ogromna, bezinteresowna i bezgraniczna! Zaskoczyło mnie również to, że mimo iż każdy dzień wydaje się być podobny, ja nie wiem co to znaczy monotonia, a czynności związane z opieką, karmieniem, przewijaniem wcale mi się nie nudzą. Uwielbiam to robić. Zresztą każdego dnia odkrywam moje dziecko na nowo:)

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Bycie dobrą mamą oznacza dla mnie bycie kochającą i opiekuńczą mamą. Staram się jak mogę, żeby moje dziecko było szczęśliwe, żeby czuło, że jest kochane.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

W pewnym stopniu wzoruję się na mojej mamie - słucham jej rad i analizuję. Słucham także swojej intuicji, dużo czytam i z takiej oto mieszanki wyciągam najcenniejsze wskazówki.

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Wygłupiając się… wspólnie tańczymy, dużo jej śpiewam, opowiadam. Uwielbiam to jak mnie słucha, śmieje się z moich wygłupów i wyciąga do mnie rączki. To są bezcenne chwile. Lubimy też spacerować.

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

Moja siostra, brat, babcia, mój tata, moja mama i mój mąż, który w domu jest niestety tylko w weekendy, ale wtedy stara się każdą wolna chwilę spędzać z nami:) Cieszy mnie to, że mam tak liczne grono osób, które lubią i chcą zajmować się Hanusią, kiedy ja np. uczę się do egzaminów lub muszę gdzieś jechać. Mieszkam na wsi, mam tu większość rodziny, która zawsze służy pomocą. Dzięki temu Hania jest takim otwartym dzieckiem. Nie boi się ludzi, chociaż uśmiechy rozdaje tylko wybranym:)

Moje wychowawcze sztuczki...

Hmm…sztuczki? Jak widzę, że Hania leżąc na macie czy w leżaczku zaczyna się denerwować, próbuję ją czymś zająć, śpiewam, wygłupiam się, dużo do niej mówię, a wtedy się uspokaja i patrzy co jej matka wyrabia;) Zyskuję wtedy parę cennych minut, by np. dokończyć obiad.

Mój patent na podział obowiązków domowych...

Ja jako jedyna nie pracuję. Mieszkamy u moich rodziców i w zamian za to staram się jak mogę utrzymywać dom w czystości i gotować dla innych. Głównie wykonuje wszystkie czynności tzw. kury domowej, a reszta domowników (jeśli mają czas lub jeśli się od czasu do czasu zbuntuję) czasem coś pomaga. I szczerze, tego podziału obowiązków trochę mi brakuje, bo czasem ciężko jest to wszystko ogarnąć. Ale obiecuję sobie, że jak już będziemy mieć własny domek i trójkę dzieci, to na lodówce będzie wisiał grafik z podziałem obowiązków dla każdego:) a jak to wyjdzie… dam znać w przyszłości.

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Płaczę - nie mam innych sposobów na rozładowanie emocji, ale to zawsze pomaga.

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

Oczywiście wolny czas spędzam na forum, czasem nawet wirtualnie popijamy piwko z Kwietniówkami:) lubię też obejrzeć dobry film, leżąc przed telewizorem lub wziąć długi gorący prysznic.

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...

Z innymi mamami rozmawiamy/piszemy o wszystkim! Oczywiście głównym tematem są nasze dzieci, ale poza tym nie ma dla nas tematu tabu. Serio! Jak nie wierzycie to zapraszam do Szalonych Niedźwiedzic na ciekawą lekturkę:)

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

 1. Cieszcie się każdą wolną chwilą przed porodem, korzystajcie z wypadów do kina, koleżanek, z błogiego lenistwa.
 2. Zawsze postępujcie zgodnie ze swoim sumieniem i intuicją!
 3. Podczas porodu miejcie kogoś przy sobie - obecność i wsparcie bliskiej osoby są wtedy bezcenne!

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. larina 29 października 2012, 8:12

  Śliczna córeczka! Super wywiad :)

 2. MamaMai 29 października 2012, 9:37

  super wywiad Asieńko,gratulacje :)

 3. askli 29 października 2012, 11:15

  Gratulacje!!

  śliczna córeczka i fajny wywiad :) bardzo przyjemnie się go czyta :)

 4. Angela (Gość) 29 października 2012, 14:16

  Jestem z Ciebie dumna :) Chociaż jak mogłaś tak kłamać że spoważniałaś wariatkijo nasza :p

 5. Karola_Szura 29 października 2012, 14:36

  Asieńko,pięknie to napisałaś,ale to cala prawda o Tobie :)

 6. sybilla26 (Gość) 29 października 2012, 15:10

  komentarz*Świetny wywiad, naprawdę aż łezka w oczku się kręci :)

 7. silvia 29 października 2012, 15:39

  Świetny wywiad ! A córeńka przeurocza ! :)

 8. dora27 29 października 2012, 16:02

  super! aż miło sie czytało :) przśliczna Hanusia ;)

 9. oll85 29 października 2012, 18:59

  śliczna córeczka :)

 10. aska5588 29 października 2012, 19:42

  dziękujemy wszystkim :)

 11. mamaela 29 października 2012, 22:06

  fajny wywiad i śliczna Hania i te kolczyki ech :) cud miód :)

 12. wiola_87 30 października 2012, 13:19

  Asik pięęęęęknie się wywiadziłaś :D Jestem z Ciebie dumna Fajna a nawet SUPER MAMO! :*

 13. konwalia 30 października 2012, 17:53

  Masz śliczną córeczkę! Wywiadzik też fajny. :)

 14. Nika 30 października 2012, 23:09

  Sliczna mama i córeczka! Pozdrawiamy :-0

 15. marti 31 października 2012, 12:32

  Świetny wywiad :)

 16. aska5588 31 października 2012, 21:46

  dzięki :)

 17. Malenka 3 listopada 2012, 22:07

  Pozazdrościć takiej ślicznej córeczki!