Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: anka2424

Autor: , 12 sierpnia 2013 w Mama i Tata, Komentarze (14) »

Ania o dobro swojego synka walczy odważnie jak lwica, ale z drugiej strony, nie potrafi poradzić sobie ze strachem, że coś może mu zagrozić. Macie dla niej jakieś rady?

Witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie. Mam na imię Ania, pochodzę z małej wsi niedaleko Olsztyna i jestem mamą 16-miesięcznego Filipa.

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam jak większość z Was, tj. szukałam kalendarza ciąży, który informował mnie na bieżąco, co się dzieje z moją fasolką w brzuszku:) Znalazłam forum marcóweczek 2012. Na początku nieśmiało podczytywałam, obawiałam się napisać, gdyż bałam się, że jak tylko podzielę się z całym światem radosną nowiną, czar pryśnie i stracę fasolkę.Jednak gdy już minął niebezpieczny I trymestr, bez wahania włączyłam się do rozmowy i zostałam mile przyjęta:)

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Z partnerem staraliśmy się o dziecko 7 miesięcy i zawsze było rozczarowanie, gdy pojawiała się @. W 8 cyklu odpuściłam starania, gdyż stwierdziłam, że coś jest ze mną nie tak i widocznie nie jest mi pisane zostać mamą. Gdy @ się spóźniała nawet nie przyszło mi na myśl, że mogę być w ciąży. Strasznie bałam się zrobić test, bo nie chciałam po raz kolejny się rozczarować. Gdy po upływie dwóch tygodni @ nadal nie było, zrobiłam test i zobaczyłam dwie piękne kreseczki. Cieszyłam się strasznie, ale oczywiście razem z radością pojawiły się lęki i obawy, czy dam sobie radę w roli mamy.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Macierzyństwo zmieniło w moim życiu wiele. Przede wszystkim nauczyło cierpliwości i odpowiedzialności. Z charakteru jestem strasznym nerwusem i czasami sama się dziwię, że potrafię sto razy powtarzać "nie wolno", nie denerwując się przy tym.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

W byciu mamą najbardziej zaskoczyła mnie miłość... nigdy w życiu nie pomyślałabym, że można kogoś tak bardzo kochać. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez synka i zrobię wszystko, aby zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo. Ponadto zrobiłam się strasznie "waleczna" jeśli chodzi o dobro Filipa:)

Co oznacza dla mnie bycie dobrą mamą?

Bycie dobrą mamą oznacza dla mnie dbanie o swoje dziecko. Nie chodzi mi tu o stosy zabawek i ciuszków, ale o czas spędzony z dzieckiem. To od nas zależy na kogo wychowamy swoje dziecko. Jeśli będzie ono widziało, jak bardzo je szanujemy, kochamy, troszczymy się o nie, itp. odwdzięczy się nam nawet najprostszymi, ale jak wiele znaczącymi słowami "kocham cie". Nie ukrywam, że i ja czekam na te słowa mojego synka, mimo iż nie jestem idealną mamą:)

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie?

Najtrudniejszą rzeczą w macierzyństwie jak dla mnie jest ciągły strach o synka. Od pojawienia się dwóch kreseczek zawsze towarzyszyły mi obawy i trwają one do dzisiaj. Co więcej, wiem, że już zawsze będę się martwić o swoje dziecko, bo chcę dla niego jak najlepiej, a niestety nie zawsze mi się to udaje i nie jestem w stanie mu pomóc, choćby przy przeziębieniu

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Wychowując dziecko troszkę wzoruję się na mojej mamie. Gdy czegoś nie wiem lub nie jestem pewna, czy podejmują słuszną decyzję, radzę się jej oraz moich kochanych Marcóweczek. Większość decyzji podejmuję sama i jestem wdzięczna mamie, że mi tego nie utrudnia i nie wtrąca się w moje wychowywanie.

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dzieckiem?

Najbardziej lubię spędzać czas z Filipkiem na świeżym powietrzu. Bawimy się wtedy w piaskownicy oraz w ganianego.Gdy pogoda nie dopisuje, siedzimy w domku i bawimy się samochodami,robimy "akuku", układamy wieże z klocków, itp.

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

W wychowaniu dziecka pomagają mi rodzice i mój partner. Rodzice mieszkają blok obok, więc jak mają wolny czas to idziemy do nich i mam wtedy chwilkę na odpoczynek, a oni przyjemność z zabawy z wnukiem. Partner pracuje w delegacjach i w domu jest przeważnie tylko w niedziele,więc wtedy to on pomaga mi przy synku.

Moje wychowawcze sztuczki...

Nie mam jeszcze wychowawczych sztuczek. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że jak Filip płacze, bo się gdzieś uderzył lub czegoś nie dostał (rzecz zakazana- a takie uwielbiają chyba wszystkie dzieci) to staram się zająć go czymś innym i zawsze przynosi to skutek:)

Mój patent na podział obowiązków domowych...

Patentu w podziale obowiązków domowych również nie mam. Tak jak pisałam wyżej partner pracuje w delegacjach, więc 6 dni w tygodniu jestem sama i sama muszę o wszystko zadbać. Mimo to do jego obowiązków należy koszenie trawnika i inne męskie rzeczy, których ja nie jestem w stanie wykonać.

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

Czas na relaks mam najczęściej wieczorem jak Filip zaśnie (przeważnie zasypia o 18.00:D i to już na noc). Wtedy robię sobie kolację i wygodnie siadam przed tv lub komputerem. Lubię też słuchać muzyki, więc w ciągu dnia włączamy z Filipem ulubione piosenki i tańczymy:)

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam o...

Z innymi mamami najchętniej rozmawiam oczywiście o dzieciach. Z Marcóweczkami można również porozmawiać na wszystkie tematy: o urodzie, polityce,zwierzętach i mężach hi hi:) Marcóewczki są i "do tańca i do różańca". Nie można się przy nich nudzić, a gdy któraś z nas ma doła, szybko potrafią rozweselić i dodać otuchy. Dziękuje Wam kochane, że jesteście:)

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Gdy mam wszystkiego dość, zabieram synka i idę na spacer. Bardzo często wchodzę też na forum i żalę się w naszym marcowym klubie. Tam zawsze mogę liczyć na wsparcie, dzięki czemu od razu poprawia mi się humorek:)

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

Tu nie będę oryginalna:

1.Wyśpijcie się kochane na zapas, bo później już nie będzie o sen tak łatwo.

2.Nie słuchajcie rad "życzliwych". To Wy jesteście mamusiami i wiecie co dobre dla waszych dzieci.

3.Nie bójcie się, że sobie nie poradzicie lub że instynkt macierzyński w was się nie obudzi (sama miałam takie obawy). Każda z was da sobie świetnie radę, a instynkt budzi się w każdej tuż po urodzeniu maluszka.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. MamaMichalka 12 sierpnia 2013, 11:31

  Ale słodzinek ;) pozdrowienia dla całej Rodzinki :)

 2. mis 12 sierpnia 2013, 12:19

  super wywiad Aniu :) a Filipek slodziak :)

 3. metodka 12 sierpnia 2013, 12:34

  SUPER wywiad Aniu!!!!

 4. Gatta 12 sierpnia 2013, 13:04

  super wywiadzik :)

 5. miminka 12 sierpnia 2013, 23:19

  Aniu gratuluję. Super wywiad!

 6. credible 13 sierpnia 2013, 8:22

  bardzo sympatyczny i pozytywny wywiad ;)
  co do martwienia sie to chyba mamuski tak maja bo ja też odkąd zobaczyłam 2 kreseczki do dnia dzisiejszego cały czas sie o niego martwię ale wierze że będzie ok ;)

  pozdrawiam ;)

 7. Karolcia 13 sierpnia 2013, 8:49

  ;) super wywiad! Dumne jesteśmy z Ciebie Aniu my MARCÓWKI ;) )))

 8. anka2424 13 sierpnia 2013, 10:49

  Dziękuje :)

 9. Malinka 13 sierpnia 2013, 21:27

  Aniu! Lubię to! :) :D

 10. kropka25 13 sierpnia 2013, 22:42

  Ciekawy wywiad ;) Filipki są the best ;)

 11. imagine 14 sierpnia 2013, 15:41

  Fajny wywiad, skąd jesteś, bo ja z Olsztyna ?

 12. ewuska0207 14 sierpnia 2013, 17:32

  Aniu super wywiad :)

 13. Marcysia06 15 sierpnia 2013, 10:00

  uwielbiam :) Aniu kochana super wywiad :)

 14. aniasz 17 sierpnia 2013, 19:11

  super sie czyta Aniu, filipek jaki slodziak ;)