Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: aluna85

Autor: , 7 kwietnia 2014 w Mama i Tata, Komentarze (1) »

Ania wierzy, że najlepszą miarą tego, czy sprawdzamy się w roli rodzica, jest uczucie, jakim obdarzają nas nasze dzieci. Poznajcie kolejną Fajną Mamę.

Witam. Mam na imię Ania i jestem mamą 5-cio letniej Natalki. Spodziewam się także kolejnego dzieciątka. Obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży i potwierdzona została kolejna perełka, której daliśmy na imię Justynka.

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Trafiłam tu całkiem przypadkiem, poszukując informacji na temat objawów ciąży, bo nie ukrywam, że była ona nie lada zaskoczeniem, tym bardziej,że test zarówno sklepowy, jak i z krwi wyszedł negatywny. Podświadomość jednak okazała się nieomylna.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Radość przeplatała się z niepewnością. Trwało to jednak chwilę, wszystkie obawy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy pierwszy raz zobaczyliśmy nasze maleństwo na ekranie USG:)

Jak przygotowywałam się do roli mamy?

Przygotowywałam się przez cały okres ciąży, trochę słuchając, trochę czytając. W końcu będąc nowicjuszem w danej dziedzinie, należy zasięgnąć jakiejś rady od doświadczonych mam ;)

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

To zależy, jak na to spojrzeć, bo niby nic, a jednak wszystko... Nie wiedziałam, że aż tak można kochać. Zawsze córcia jest numerem jeden, jej potrzeby stawiam na pierwszym planie. Jestem bardziej wrażliwą osobą niż byłam, stałam się dojrzalsza, ale również bardziej doceniłam moją Mamę...

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

Codziennie zaskakują mnie nowe rzeczy. Za dużo by tego było, gdybym zaczęła wymieniać po kolei :)

Co oznacza dla mnie bycie dobrą matką?

Chyba to, że kocham miłością bezwarunkową, że na każdym kroku zapewniam Jej bezpieczeństwo, ale i wytyczam drogę oraz pomagam rozróżnić dobro od zła...

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie?

Są to chwile, gdy mojej córci coś dolega, gdy coś Ją boli, a ja nie jestem w stanie temu błyskawicznie zaradzić, wziąć bólu na siebie... :(

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Tylko na swojej intuicji... Jasne, że słucham rad innych, jednak staram się trzeźwo patrzeć na takie podpowiedzi i wszystko wypośrodkować. Jak każda mama uczę się na błędach, ale najważniejsze, że nigdy nie popełniam ich dwukrotnie.

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Każda forma spędzania czasu z córcią jest frajdą, czy to zabawy domowe, czy podwórkowe, czy też basen, albo inne wycieczki. Nie ma znaczenia, w jaki sposób; ważne, że razem ...

W wychowaniu dziecka pomaga mi...

... oczywiście kochany małżonek, ale również i Mama. Mąż mój jest kierowcą zawodowym i często jest gościem w domu, jednak gdy tylko wraca to poświęca się w 200%. Gdy go nie ma, wtedy o pomoc proszę Mamę - zawsze mogę na nią liczyć

Najcenniejsza rada wychowawcza to:

Wychowuj zgodnie ze swoim sercem, a jeśli dziecko zacznie odwzajemniać Ci uczucia, będzie to znaczyło, że dobrze wykonujesz swoją "pracę".

Moje wychowawcze sztuczki

Stosuję je tylko wobec męża... córcia na razie ich nie wymaga ;)

Jak godzę opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi?

Jest ciężko, ale nie jest to awykonalne. Teraz córcia chodzi już do przedszkola, więc udaje mi się zrobić wszystko, co wymaga zrobienia. Gdy była malutka, wykorzystywałam czas jej drzemek na zrobienie tego czy owego ;)

Mój sposób na relaks i czas dla siebie...

Relaks? Czas dla siebie? A to dobre :D A tak na poważnie to jest to spotkanie ze znajomymi - to pomaga mi się odstresować i na chwilę nie myśleć o ciężarach dnia codziennego ;)

Co robię, gdy mam wszystkiego dość?

Wtedy siadam do komputera, odpalam FAJNĄ MAMĘ i wyrzucam wszystko, co leży mi na sercu, a kochane Mamusie wysłuchują, a raczej wyczytują, wspierają i podpowiadają, co w danej chwili można zrobić z tym fantem, za co baaaaardzo im dziękuję :*

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

Grunt to zachowanie zdrowego rozsądku... i pamiętaj, że to Ty jesteś matką i najlepiej wiesz, co jest dobre dla Twojego dziecka.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: agart

  Fajna Mama Tygodnia: agart

  Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę. Więcej »

Komentarze

 1. Olensja 7 kwietnia 2014, 10:26

  super :)