Poleć znajomym

Fajna Mama Tygodnia: agart

Autor: , 30 czerwca 2014 w Mama i Tata, Komentarze (0) »

Agata znajduje się na samym poczatku macierzyńskiej drogi, ale już ma dla was kilka ważnych rad. Poznajcie kolejną Fajną Mamę.

Mam na imię Agata i mieszkam w Łodzi. Siedem lat temu sprowadziły mnie tu studia i tak już zostało. Od pięciu lat jestem szczęśliwą mężatką, a od lat czterech mieszkamy we własnym M. Moją pasją jest szeroko pojęte rękodzieło. Szydełkuję, robię na drutach, szyję oraz zajmuję się origami modułowym. Zawodowo jestem związana z marketingiem, ale teraz przebywam na urlopie macierzyńskim i całą uwagę poświęcam dwumiesięcznemu synkowi Wojtusiowi i mężowi Łukaszowi.

Jak trafiłam na Fajną Mamę i co mnie tu zatrzymało?

Na Fajną Mamę trafiłam w listopadzie 2013 roku. Będąc w ciąży szukałam informacji o łódzkich szpitalach położniczych. Strona bardzo mi się spodobała i weszłam na forum, gdzie znalazłam wątek kwiecień 2014. Najpierw tylko czytałam, ale potem się zarejestrowałam i dołączyłam do dyskusji ze wspaniałymi Mamami, z którymi piszemy do dziś.

Jak zareagowałam na wieść o tym, że będę mamą?

Bardzo się ucieszyłam. Choć nie staraliśmy się długo o dziecko, wiedzieliśmy, że będzie pięknym dopełnieniem naszego związku.

Jak przygotowywałam się do roli mamy?

Bardzo pomogły mi dyskusje na forum. Świetnie jest dzielić się spostrzeżeniami z dziewczynami, które są na tym samym etapie ciąży. Poza tym czytałam literaturę dotyczącą ciąży. Dużą radość sprawiało mi i mężowi kompletowanie wyprawki dla synka.

Co macierzyństwo zmieniło w moim życiu?

Zawsze uważałam się za „dobrą ciocię”, która owszem może pobawić się z dzieckiem, ale już do przewijania oddaje je mamusi. Nie sądziłam, że po tym jak sama nią zostanę wszystko przyjdzie mi tak naturalnie. Macierzyństwo sprawiło, że jestem spokojniejszym, lepszym człowiekiem.

Co mnie najbardziej zaskoczyło w byciu mamą?

Zaskoczyły mnie właśnie ten spokój i pewność. Oczywiście czasem zdarzają się chwile zwątpienia, ale wiem, że dla Wojtka muszę być silna.

Co oznacza dla mnie bycie dobrą matką?

Przede wszystkim kochać swoje dziecko i nie okazywać mu, jak ciężko czasem bywa. Dawać dobry przykład i uczyć, jak ważne jest, żeby być, a nie mieć.

Co uważam za najtrudniejszą rzecz w macierzyństwie?

W tym momencie jest to dla mnie karmienie piersią. Bardzo się cieszę, że karmię, ale nigdy nie sądziłam, że będzie to trudne, a czasem nawet bolesne. Karmienie wymaga wielu wyrzeczeń, ale dla Wojtka, jego uśmiechu, świadomości, że dobrze przybiera na wadze – warto.

Na kim wzoruję się wychowując moje dzieci?

Staramy się z mężem wychowywać synka tak, jak dyktuje nam serce i intuicja. Nie wzorujemy się na innych, ale staramy się być wzorem dla naszego dziecka.

Jak najbardziej lubię spędzać czas z dziećmi?

Wojtuś jest jeszcze bardzo mały, ale lubimy się razem śmiać i „gugać”. Lubimy też rodzinne spacerki z tatą.

Jak godzę opiekę nad dzieckiem z obowiązkami domowymi?

Nieocenioną pomocą jest tu mąż. Od początku małżeństwa mamy swój podział obowiązków i nadal się tego trzymamy. Łukasz jest także zaangażowany w opiekę nad Wojtusiem, dzięki czemu oboje jesteśmy bardziej zrelaksowani. Grunt to dobra organizacja.

Jakich trzech rad udzieliłabym kobietom, które dopiero spodziewają się dziecka?

 • Przede wszystkim zaangażujcie partnerów do wychowania dzieci. Więź łącząca dziecko z tatą jest bardzo ważna, a Wy wtedy możecie odetchnąć.

 • Nie pozwalajcie, aby wtrącano się Wam do wychowywania dziecka – Wy same najlepiej wiecie, co jest najlepsze dla Waszego dziecka.

 • Nie dajcie się zwariować. Macierzyństwo jest absorbujące, ale pamiętajcie że stając się mamami nie przestałyście być sobą.

Tagi: fajna mama tygodnia, macierzyństwo

Podobne artykuły:

 • Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Fajna Mama Tygodnia: kasiulka03

  Do części teoretycznej testu z macierzyństwa przygotowywała się na naszym forum. Część praktyczną zalicza teraz i postanowiła nam o tym co nieco opowiedzieć. Poznajcie Kasię. Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Fajna Mama Tygodnia: Nanu

  Nanu uważa, że macierzyństwo w gruncie rzeczy jest całkiem łatwe, a jeśli już zdarzają się gorsze chwile, śmiech jej córeczki wszystko wynagradza. Właściwie to nic odkrywczego, ale ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Fajna Mama Tygodnia: kasia1988

  Kasia żartuje, że macierzyństwo zmienia ją w robota (nic dziwnego, że jej synek lubi podgryzać kable). Poza tym, twierdzi, że jest uzależniona od Fajnej Mamy, i choć z zasady nie pochwalamy ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: nitka73

  Fajna Mama Tygodnia: nitka73

  Szczera i wzruszająca rozmowa o trudach i radościach macierzyństwa, widzianych oczyma najbardziej doświadczonej spośród naszych mam. Więcej »

Komentarze