Poleć znajomym

Codzienny seks zwiększa szansę zajścia w ciążę

Autor: , 1 lipca 2009 w Przed ciążą, Komentarze (6) »

Najnowsze badania donoszą, że seks uprawiany codziennie polepsza jakość spermy, co z kolei ułatwia szybsze zajście w ciążę. Kochajmy się na zdrowie!

Dr David Greening, z Sydney IVF alarmuje, że w czasie badań płodności mężczyzn, które przeprowadzał, wynikło, że u mężczyzn, którzy nie uprawiali seksu przez tydzień, zmniejszała się liczba plemników ze 180 do 70 milionów. Nie jest to zbyt mała liczba do poczęcia dziecka, ale zmniejszenie liczby plemników zawsze jest mniej korzystne, niż zwiększenie.

W czasie badań okazało się, że u mężczyzn, którzy mogą mieć problemy z płodnością, codzienny wytrysk - przez tydzień - zmniejszał uszkodzenia DNA plemników.

Warto też pamiętać, że plemniki mają skłonność do dłuższy wędrówek, dlatego ich utrzymywanie w ciepłym środowisku doprowadza do uszkodzeń.

Wniosek jest prosty - im częściej uprawiamy seks, tym większe szanse na poczęcie potomstwa.

Tagi: zapłodnienie, przed ciążą, płodność, sperma, plemniki

Podobne artykuły:

 • 2 tydzień ciąży

  W Twoim organizmie zaczął się okres owulacji, w którym komórka jajowa ma szansę spotkać się z plemnikiem. Być może właśnie teraz w Twoim organizmie powstaje nowe życie. Więcej »

 • Badania przed ciążą

  Badania przed ciążą

  Planujesz dziecko? Sprawdź, jakie badania powinnaś wykonać przed zajściem w ciążę. Więcej »

 • Przyczyny niepłodności

  Przyczyny niepłodności

  Jesteście młodzi i zdrowi, a jednak nie możecie zostać rodzicami. Przyczyny niepłodności mogą być różne. Poznaj te najczęstsze, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Więcej »

 • Przygotuj się do zajścia w ciążę

  Przygotuj się do zajścia w ciążę

  Nie zawsze udaje się zaplanować moment poczęcia dziecka, ale już sama świadomość chęci jego posiadania sprzyja temu, by jak najlepiej się do niej przygotować. Dbałość o zdrowie, dietę i ... Więcej »

Komentarze

 1. zyx (Gość) 29 kwietnia 2010, 15:17

  jeśli para ma problemy z poczęciem dziecka to warto zapoznać się z informacjami na temat niepłodności i zajrzeć na centrumplodnosci.pl/forum.

 2. mamaela 15 czerwca 2011, 23:23

  codziennie przez cały okres płodny (czyli jakieś 8-10 dni)- hmmm jak tak było przed staraniami o dzidzię to czemu nie, ale jeśli to jest seks nastawiony na poczęcie, to już jakoś tak dziwne to może być?

 3. dora27 12 października 2011, 19:04

  my się kochaliśmy w dni płodne 3 razy raz dziennie co dwa dni i się udało za 1 razem, także u każdej pary różnie może być, ale zawsze po tym nogi w górze 5 minut trzymałam :)

 4. rryryryr (Gość) 22 lutego 2012, 12:58

  to fakt , my tez codziennie to robilismy i nie bylo problemow z zajsciem w ciaze

 5. kasia (Gość) 29 lutego 2012, 0:34

  My z mężem, kochalismy sie 3 razy dziennie w dni plodne i podczas owulacji. Jest duza szansa na poczęcie? Tak bardzo chcemy , nie wiadomo czy sie udało :(

 6. do autora tekstu (Gość) 30 marca 2014, 11:17

  Do autora tekstu-czytanie ze zrozumieniem sie klania- prosze dokladnie zapoznac sie z tekstem badan, poniewaz wykazaly one ze podczas tygodniowego badania codziennego seksu liczba plemników w jednym wytrysku spadła z 180 milionów pierwszego dnia doświadczenia do 70 mln ostatniego. Choć były one w lepszej formie, to oznacza, że terapia seksem nie jest dla każdego. Niektórzy mężczyźni, mają za mało plemników "na starcie" i im tak częste współżycie bardziej szkodzi niż pomaga.