Poleć znajomym

Ciężarne mogą jeść więcej tłustego

Autor: , 7 stycznia 2010 w Ciąża i Poród, Komentarze (0) »

Lekarze zalecają kobietom ciężarnym, aby spożywały większą ilość tłuszczów zwierzęcych, które są doskonałym źródłem cholesterolu koniecznego do prawidłowego rozwoju układu nerwowego.

Najnowsze badania pokazują, że zawarta w mięsie czy jajkach cholina ma bezpośredni wpływ na aktywność ważnych genów u płodu.

Kobiety ciężarne są zatem usprawiedliwione i mogą do swojej diety wprowadzić więcej tłuszczów zwierzęcych niż standardowo.

Lekarze doszli do takich wniosków prowadząc badania na zwierzętach.

"Nasze badanie na myszach wskazuje, że dieta ciężarnej matki, a szczególnie zawarta w niej cholina, może sterować epigenetycznymi "przełącznikami" kontrolującymi rozwój mózgu u płodu" - twierdzi dr Steven Zeisel, pracownik University of North Carolina i autor-senior studium.

Kobiety, które spodziewają się dziecka mogą przyśpieszyć rozwój jego mózgu także dzięki produktom bezmięsnym.

Doskonałym źródłem choliny są również wszelkie odmiany orzechów.

Tagi: dieta w ciąży, dieta

Podobne artykuły:

 • Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciążą wysokiego ryzyka określa się każdą ciążę, która przebiega nieprawidłowo lub ciążę u chorej kobiety. Do najczęstszych chorób zagrażających ciąży należy nadciśnienie, Więcej »

 • Ciąża w łóżku

  Ciąża w łóżku

  Ciąża to nie choroba, ale czasem musisz poleżeć w łóżku, albo po prostu odpocząć, by uniknąć pewnych komplikacji. Najczęściej na początku lub pod koniec ciąży. Sprawdź, kiedy to ... Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna zdarza się wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nie w macicy, lecz w jednym z jajowodów, lub w obrębie jamy miednicy mniejszej. Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna

  Ciąża pozamaciczna

  Ciążą pozamaciczną (ektopową) nazywamy rozwój płodu poza jamą macicy. Najczęstszymi miejscami, gdzie może rozwinąć się ciąża pozamaciczna są: jajowody, jajniki, szyjka macicy a także ... Więcej »

Komentarze