Ciąża a lot samolotem

Autor: Blanca Markiewicz, 3 czerwca 2009 w Ciąża, Komentarze (0) »

Ciąża a lot samolotem – obawy wynikają ze styczności z promieniowaniem rentgenowskim, które napotykamy w czasie kontroli na lotniskach, a także związane są z dużą zmianą ciśnienia w kabinie samolotu. Dawka promieniowania jest jednak tak niewielka, że na pewno nie zaszkodzi ciąży, a zmiana ciśnienia również nie wywołuje ani poronienia, ani wcześniejszego porodu. Jeżeli lot jest dłuższy niż jedna godzina warto pospacerować, aby usprawnić przepływ krwi w nogach.

Tagi: lot samolotem, podróż w ciąży

Podobne artykuły:

  • Lot dziecka samolotem

    Lot dziecka samolotem

    Jeśli do podróży odpowiednio się przygotujemy, to lot nie okaże się aż tak uciążliwy. Oto kilka porad jak należy przygotować siebie i dziecko do lotu. Więcej »

  • 2 tydzień ciąży

    W Twoim organizmie zaczął się okres owulacji, w którym komórka jajowa ma szansę spotkać się z plemnikiem. Być może właśnie teraz w Twoim organizmie powstaje nowe życie. Więcej »

  • Tarczyca a ciąża

    Tarczyca a ciąża

    Ze względu na zwiększony przepływ krwi w ciąży, gruczoł tarczycowy powiększa się. W przypadku swojej nadczynności lub niedoczynności może zagrażać zdrowiu dziecka i rozwojowi ciąży. Więcej »

  • Ciąża wysokiego ryzyka

    Ciąża wysokiego ryzyka

    Ciążą wysokiego ryzyka określa się każdą ciążę, która przebiega nieprawidłowo lub ciążę u chorej kobiety. Do najczęstszych chorób zagrażających ciąży należy nadciśnienie, Więcej »

Komentarze