Poleć znajomym

Ciąża a lot samolotem

Autor: , 3 czerwca 2009 w Ciąża, Komentarze (0) »

Ciąża a lot samolotem – obawy wynikają ze styczności z promieniowaniem rentgenowskim, które napotykamy w czasie kontroli na lotniskach, a także związane są z dużą zmianą ciśnienia w kabinie samolotu. Dawka promieniowania jest jednak tak niewielka, że na pewno nie zaszkodzi ciąży, a zmiana ciśnienia również nie wywołuje ani poronienia, ani wcześniejszego porodu. Jeżeli lot jest dłuższy niż jedna godzina warto pospacerować, aby usprawnić przepływ krwi w nogach.

Tagi: lot samolotem, podróż w ciąży

Podobne artykuły:

 • Ciąża pozamaciczna

  Ciąża pozamaciczna

  Ciążą pozamaciczną (ektopową) nazywamy rozwój płodu poza jamą macicy. Najczęstszymi miejscami, gdzie może rozwinąć się ciąża pozamaciczna są: jajowody, jajniki, szyjka macicy a także ... Więcej »

 • Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciążą wysokiego ryzyka określa się każdą ciążę, która przebiega nieprawidłowo lub ciążę u chorej kobiety. Do najczęstszych chorób zagrażających ciąży należy nadciśnienie, Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna zdarza się wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nie w macicy, lecz w jednym z jajowodów, lub w obrębie jamy miednicy mniejszej. Więcej »

 • Ciąża w łóżku

  Ciąża w łóżku

  Ciąża to nie choroba, ale czasem musisz poleżeć w łóżku, albo po prostu odpocząć, by uniknąć pewnych komplikacji. Najczęściej na początku lub pod koniec ciąży. Sprawdź, kiedy to ... Więcej »

Komentarze