Olej kokosowy w kosmetyce

 • trochu: Olej kokosowy w kosmetyce

  Olej kokosowy to nie tylko wspaniały produkt spożywczy, ale także kosmetyczny. Niewątpliwe należy do najpopularniejszych kosmetyków naturalnych. Poleca się go często stosować na włosy i skórę głowy, a także na paznokcie. Świetnie nadaje się również jako baza do domowych kosmetyków naturalnych, takich jak krem, balsam czy odżywka. Wiele osób poleca dodawać do niego także innych olejków roślinnych, np. olejku rycynowego, olejku z drzewa herbacianego czy olejku lawendowego. Można w ten sposób wzmocnić właściwości terapeutyczne i lecznicze.

  W Niemczech bardzo często poleca się stosowanie oleju kokosowego jako kosmetyku codziennego użytku, natomiast wcale nie poleca się go jako składnika codziennej diety. Zawiera on niestety mniej korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe, które doskonale sprawdzają się w ochronie skóry od zewnątrz. Może warto się nieco bardziej zastanowić i postawić na tego rodzaju kosmetyki naturalne, które wcale nie są drogie i trudne do zastosowania. Moim zdaniem spróbować nic nie szkodzi, a może łatwo pomóc.

  Jakie są wasze opinie na ten temat. Chętnie je poznam, a w szczególności Wasze sposoby korzystania z oleju kokosowego w codziennej pielęgnacji urody.

   

  1 komentarz  | zaloguj się aby komentować »